Logo Garwolin - Miasto   - Oficjalny serwis internetowy

News

News zdjęcie id 419

O polskiej historii i kulturze inaczej - gra miejska

04.12.2018

Uczniowie trzeciej klasy Technikum Ekonomicznego z Zespołu Szkół Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie biorą udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie "Zwolnieni z Teorii". W ramach rywalizacji licealistów z całego kraju, uczniowie z Ekonomika stworzyli grę miejską „Forever Independence".

"Zwolnieni z Teorii" to Ogólnopolska Olimpiada dla licealistów, której głównym celem jest wykorzystanie wiedzy teoretycznej przy tworzeniu własnych projektów społecznych. Patronat nad olimpiadą objął prezydent RP Andrzej Duda.
Głównym celem Olimpiady jest rozwijanie kompetencji miękkich tzn. szukania partnerów strategicznych, tworzenia harmonogramu i budżetu, pracy w zespole, dzięki której uczniowie uczą się mediacji, rozwiązywania konfliktów. Każdy, kto zrealizuje swój projekt, zostaje finalistą i otrzymuje międzynarodowy certyfikat z zarządzania.

Uczniowie trzeciej klasy Technikum Ekonomicznego z Zespołu Szkół Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte, postanowili stworzyć dziesięcioosobową drużynę w składzie : Jakub Cabaj, Paulina Gawryś, Katarzyna Kuźnia, Wiktoria Maciejewska, Kamil Podgórski, Karolina Rudzka, Sylwia Stodulska, Michał Szaniawski, Weronika Wojtasiewicz, Beata Zięcina (mentor Agnieszka Karwowska). W związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości, uczniowie postanowili stworzyć grę miejską, której głównym celem było promowanie wiedzy historycznej i budowanej postaw patriotycznych.

Zagrały trzy szkoły

– Dzięki zaangażowaniu udało się pozyskać sponsorów, którym pragniemy podziękować: Kancelarii Premiera RP Mateusza Morawieckiego i firmie Brüggen Polska, które ufundowały nagrody rzeczowe, natomiast finansowo wsparła nas Burmistrz Miasta Garwolina i Urząd Gminy Garwolin. Dzięki zdobytym funduszom mogliśmy przygotować znaczki okolicznościowe, poczęstunek i nagrody rzeczowe. 22 listopada 2018 r. odbyło się szkolenie prowadzone przez przedstawiciela Banku BGŻ BNP Paribas, dzięki któremu poznaliśmy tajniki negocjacji. 29 listopada 2018 r. odbyła się przygotowana przez nas Gra Miejska „Forever Independence", w której wzięli udział uczniowie i opiekunowie z trzech szkół: Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Garwolinie oraz Szkoły Podstawowej w Michałówce. Całe wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 9:00 w auli szkolnej ZS nr 1 w Garwolinie. Tam uczniowie zapoznali się z zasadami gry, wylosowali nazwę swojej drużyny: orły, żubry i bociany oraz dostali mapy, z zaznaczonymi punktami, do których mieli dotrzeć uczestnicy i odpowiedzieć na przygotowane pytania dotyczące historii i kultury Polski. Ostatni punkt znajdował się w Szkolnej Izbie Tradycji. Po zaliczeniu pytań uczestnicy wrócili na aulę szkolną, gdzie czekała na nich gorąca herbata i słodki poczęstunek. Nasze spotkanie umilił szkolny zespół muzyczny – relacjonują uczestnicy olimpiady z Ekonomika.

Wygrała Piątka!

Grę miejską wygrali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 z Garwolina. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 z Garwolina, a trzecie Szkoła Podstawowa z Michałówki. Wszyscy uczestnicy otrzymali przygotowane nagrody rzeczowe. Całemu wydarzeniu towarzyszyła miła atmosfera, a uczestnicy z pewnością poszerzyli swoją wiedzę historyczną. 

Uczniowie dziękują dyrektor szkoły Hannie Wilczek za wsparcie w przygotowaniach związanych z organizacją Gry Miejskiej, Joannie Skwarczyńskiej za udostępnienie Izby Regionalnej, uczniom i opiekunom ze szkół podstawowych, którzy wzięli udział w wydarzeniu oraz sponsorom.

materiały prasowe

Burmistrz Zaprasza

Marzena Świeczak
Przyjmuje interesantów
w każdy poniedziałek
w godzinach 14.00-16.00.

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.