Logo Garwolin - Miasto   - Oficjalny serwis internetowy

News

News zdjęcie id 362

Konkurs ogrody 2018

26.06.2018

Garwolin pięknieje z każdym rokiem: powstają nowe tereny rekreacyjne a dotychczasowe zieleńce pokrywają się bujną roślinnością. W  naszej miejskiej przestrzeni publicznej są również przydomowe ogródki i balkony, starannie utrzymane przez właścicieli. Spacerując ulicami Garwolina nie sposób nie zachwycić się zadbanymi ogrodami, ciekawymi kompozycjami zieleni, czy ukwieconymi balkonami. Tych pięknych miejsc jest wiele, chcielibyśmy poznać i nagrodzić ich twórców, dlatego zapraszamy do udziału w konkursie „Najpiękniejszy ogród i najciekawsze kompozycje zieleni - Garwolin 2018”.

To już XIV edycja konkursu dla mieszkańców naszego miasta, którzy z pasją zagospodarowują bliskie im tereny zielenią i kwiatami. W zmaganiach mogą wziąć udział: właściciele i użytkownicy nieruchomości i obiektów usługowych, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie mieszkaniowe oraz zakłady pracy – pod warunkiem, że zgłaszane obiekty znajdują się na terenie Garwolina.

Kryteriami oceny są: walory estetyczne, zastosowanie zieleni, jako podstawowego elementu kompozycji, elementy małej architektury, zaangażowanie i wkład pracy w podniesienie atrakcyjności zagospodarowania, w tym dbałość o czystość. Chcemy docenić twórców estetycznego i efektownego zagospodarowania najbliższego otoczenia, które niewątpliwie wpływa na promocję naszego miasta.

Zgłoszenia przyjmujemy do 20 lipca br. w kategoriach:

  1. ogród -  ciekawie zaprojektowane, urządzone i utrzymane ogrody.
  2. detal ogrodowy – pojedyncza rabata, skalniak, grupa drzew i krzewów, oryginalny żywopłot, ciekawa altana, pnącza, zielony dach itp.
  3. balkon i taras – ciekawe i oryginalne zestawienia i odmiany kwiatów, krzewów.
  4. zagospodarowanie terenu przed posesją – utrzymanie zieleni na poboczach, w rowach, nasadzenia kwiatów, drzew i krzewów, a także gazony, donice, rabaty.

Po 23 lipca br. komisja konkursowa (w terminach uzgodnionych z uczestnikami), dokona oględzin w terenie i wybierze zwycięzców w poszczególnych kategoriach. W tegorocznym konkursie, jak co roku, przewidziana jest Nagroda Internautów. W sierpniu, po oględzinach komisji, na fanpage’u Miasta Garwolin, zostaną zamieszczone zdjęcia nominowanych obiektów. Nagroda zostanie przyznana uczestnikowi, którego zgłoszenie zdobędzie największą ilość polubień. Laureatów konkursu, zarówno wyłonionych przez komisję, jak i wybranych przez internautów, ogłosimy podczas wrześniowego posiedzenia Rady Miasta.

Zgłoszenia można przesyłać pocztą na adres: Urząd Miasta Garwolin ul. Staszica 15, 08-400 Garwolin, mailowo: umg@garwolin.pl z dopiskiem „konkurs ogrody”, osobiście, lub telefonicznie pod nr: 25 786 42 44. Regulamin konkursu w załączniku poniżej, w wersji papierowej dostępny jest także w siedzibie Urzędu, w pokoju nr 15B (budynek B w podwórku).

Zapraszamy do udziału!

 

Burmistrz Zaprasza

Tadeusz Mikulski
Przyjmuje interesantów
w każdy poniedziałek
w godzinach 14.00-16.00.

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.