Logo Garwolin - Miasto  - Oficjalny serwis internetowy

News

News zdjęcie id 361

Dni Garwolina 2018

18.06.2018

W części oficjalnej sobotnich Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego odbyła się tradycyjna uroczysta akademia okolicznościowa, podczas której wręczone zostały statuetki Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego oraz przyznane przez Burmistrza Miasta wyróżnienia dla osób i instytucji.

Tytuł „Zasłużony dla Powiatu” nadawany jest osobom fizycznym i prawnym, organizacjom pozarządowym oraz innym jednostkom nieposiadającym osobowości prawnej, które całokształtem swojej działalności zawodowej lub społecznej albo realizacją swoich zadań przyczyniły się do rozwoju i promocji powiatu garwolińskiego, albo też poprzez inne swoje osiągnięcia zasługują na szczególne uznanie. W tym roku, w uznaniu za szczególną działalność na rzecz powiatu garwolińskiego Kapituła tytułu „Zasłużony dla Powiatu” przyznała statuetki w pięciu dziedzinach: nauka i oświata, kultura i sztuka, działalność samorządowa i działalność społeczna. Tegorocznymi laureatami tytułu „Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego” zostały następujące osoby i instytucje:

 • Albina Łubian – działalność samorządowa
 • Joanna Skwarczyńska – kultura i sztuka
 • Iwona Jończyk – kultura i sztuka
 • Zbigniew Węgrzynek – działalność społeczna
 • Włodzimierz Kostecki – działalność społeczna
 • Związek Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) oddział Garwolin – nauka i oświata

Od 2008 roku, przy okazji Dni Garwolina burmistrz Garwolina pan Tadeusz Mikulski wyróżnia osoby, instytucje i organizacje, które swoim aktywnym działaniem na różnych płaszczyznach życia budują  potencjał miasta, które swoją pracą lub działaniem non-profit przyczyniają się jego rozwoju, które wreszcie wspierają przedsięwzięcia samorządu lokalnego. Wśród wyróżnionych przez Burmistrza miasta znaleźli się:

 • Tomasz Rekawek i Dariusz Rekawek Interdruk - w podziękowaniu za wieloletnią, niezawodną współpracę, udział w wielu inicjatywach realizowanych przez samorząd miasta Garwolina a także za otwartość na potrzeby społeczności lokalnej.
 • Radosław Mitura Dyrygent Chóru Miasta Garwolina - W podziękowaniu za 10-lecie istnienia, reprezentowanie Garwolina oraz w uznaniu za osiągnięcia na krajowych i międzynarodowych arenach, za poświęcenie i determinację w zdobywaniu umiejętności muzycznych a także zaangażowanie w kształcenie młodzieży, przyczyniające się do tworzenia pozytywnego klimatu dla muzyki w społeczności lokalnej Garwolina.
 • Renata Bany prezes PCK Oddział Garwolin - W dowód uznania w jubileuszowym roku 60-lecia działalności Polskiego Czerwonego Krzyża  w dziedzinie honorowego krwiodawstwa, promowanie idei bezinteresownej pomocy.
 • Prezesi OSP: Klemens Ptach (OSP Garwolin), Krzysztof Wielgosz (OSP Leszczyny), Jan Trzpil (OSP Zawady) - W podziękowaniu za wieloletnią służbę, zaangażowanie członków OSP w pełnieniu służby mieszkańcom, jak też podejmowaniu wszelkich inicjatyw lokalnych oraz współpracy z samorządem promując tym samym region, w którym działa OSP, a także  za wieloletnie zaangażowanie w życie lokalnej społeczności.
 • Waldemar Jaroń- W podziękowaniu za wieloletnią współpracę, przekazywanie informacji z życia miasta Garwolina i działań samorządu i promowanie Garwolina w mediach lokalnych i regionalnych.
 • Waldemar Mrugała Prezes GKS Wilga - W podziękowaniu za pracę włożoną w rozwój Klubu GKS Wilga Garwolin, dzięki której mieszkańcy Garwolina mogą uczestniczyć w rywalizacji sportowej zarówno w roli kibiców jak i zawodników. W dowód uznania za działalność społeczną, pracę na rzecz rozwoju kultury fizycznej i sportu oraz promocji naszego miasta na arenie ogólnopolskiej.
 • Wojciech Szczegot Stowarzyszenie im. 1 Pułku Strzelców Konnych - W podziękowaniu za działalność mającą na celu ocalenie od zapomnienia historii związanej z obecnością w Garwolinie 1. Pułku Strzelców Konnych, organizację cyklicznego Święta Pułkowego, zaangażowanie w życie społeczności Garwolina, które stanowi przykład aktywności obywatelskiej i patriotyzmu lokalnego.
 • Zbigniew Węgrzynek Ludowe Towarzystwo Naukowo-Historyczne - W podziękowaniu za działalność mającą na celu ocalenie od zapomnienia historii Garwolina i Ziemi Garwolińskiej a w szczególności za wieloletnią współpracę, zaangażowanie w życie społeczności Garwolina, która stanowi przykład aktywności obywatelskiej i patriotyzmu lokalnego.
 • Hieronim Kobus Prezes Zarządu PSS Społem Garwolin - W dowód uznania w jubileuszowym roku 110-lecia działalności PSS „Społem” za wieloletnią współpracę, zaangażowanie w życie społeczności Garwolina, stworzenie silnego i solidnego przedsiębiorstwa cieszącego się zaufaniem klientów.
 • Danuta Durys Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 - W dowód uznania w jubileuszowym roku 60-lecia istnienia placówki za trud kształcenia i wychowywania młodzieży, rozwijania ich uzdolnień, pobudzania pasji i zainteresowań, za zaangażowanie w życie naszego miasta, oraz za otwartą i życzliwą współpracę.
 • Marek Chciałowski Starosta Powiatu Garwolińskiego i Urszula Zadrożna Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego - W podziękowaniu za wieloletnie zaangażowanie w życie lokalnej społeczności Garwolina, wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego miasta oraz za otwartą i życzliwą współpracę z samorządem miejskim.
 • Maria Perek Zastępca Burmistrza - W podziękowaniu za wieloletnią współpracę na stanowisku Zastępcy Burmistrza Miasta, zaangażowanie w życie lokalnej społeczności Garwolina, wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego miasta, rozwiązywanie i nadzór inwestycji realizowanych przez samorząd. Za otwartą i życzliwą współpracę z przedsiębiorcami i mieszkańcami Garwolina.

Podczas uroczystej akademii rozwoju miasta i powiatu gratulowali poseł Czesław Mroczek, wieloletnia posłanka Stanisława Prządka oraz członek zarządu województwa Elżbieta Lanc. W trakcie spotkania studenci Społecznej Akademii Nauk otrzymali klucze do bram miasta, a na najzdolniejszych czekały wyróżnienia. Uroczystą akademię swoim występem uświetnili Julia Głowala i Jakub Kołyska – uczniowie Szkoły Muzycznej I i II st. Garwolinie.

Drugi dzień Święta Miasta i Powiatu rozpoczął się od uroczystej mszy świętej odprawionej w intencji mieszkańców w Kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego. Po mszy spod kościoła na garwolińskie tereny rekreacyjne wyruszył tradycyjny, barwny korowód. Oficjalnego otwarcia Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego na scenie w Amfiteatrze na garwolińskim Zarzeczu dokonali Burmistrz Miasta Tadeusz Mikulski, Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski, Wicestarosta Urszula Zadrożna, Przewodniczący Rady Miasta Marek Jonczak, poseł Stanisława Prządka, radna Marzena Świeczak oraz przedstawiciel firmy Avon. W południe strzałem z pistoletu rozpoczęła się IX edycja biegu „Avon kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”. Zwycięzcą biegu głównego został Ukrainiec Paweł Veretski, na podium stanęli też mieszkańcy powiatu garwolińskiego: Robert Głowala i Łukasz Świesiulski. Wśród pań najszybsza okazała się Monika Kaczmarek z Łodzi.

Na terenach rekreacyjnych Zarzecze tradycyjnie znajdowało się wiele ciekawych stoisk: instytucji, firm, urzędów, szkół, banków i fundacji. Odwiedzający mogli podziwiać umiejętności uczniów szkoły tańca i szkół muzycznych, zaś popołudniem i wieczorem wysłuchać koncertów: Orkiestry OSP Garwolin, zespołu Kraków Street Dand i gwiazdy wieczoru: Feel. 

Więcej zdjęć z Dni Garwolina na naszym profilu: www.facebook.com/pg/umgarwolin

Burmistrz Zaprasza

Tadeusz Mikulski
Przyjmuje interesantów
w każdy poniedziałek
w godzinach 14.00-16.00.

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.