Logo Garwolin - Miasto   - Oficjalny serwis internetowy

News

Zapraszamy na obchody Narodowego Święta Niepodległości

06.11.2017

Za kilka dni miejsko-powiatowe obchody Święta Nieodległości. Centrum Sportu i Kultury zaprasza do wspólnego świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach obchodów odbędzie się rodzinny piknik patriotyczny, spektakl teatralny, a także wydarzenia sportowe. Nie zabraknie kolorowych niespodzianek!

Centralnym punktem tego dnia będzie msza święta w intencji ojczyzny w kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego. Później nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, poprzedzone przemarszem z udziałem pocztów sztandarowych oraz przemówieniem Burmistrza Miasta Garwolina.

O godzinie 12:00 skwer im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zatętni życiem. Rozpocznie się  tam piknik rodzinny, podczas którego zapłonie ognisko. Bedzie można wspólnie zjeść coś ciepłego i wziąć udział w grach i zabawach przygotowanych przez harcerzy. Podczas pikniku odbędzie się także koncert pieśni patriotycznych Chóru Miasta Garwolina i Orkiestry Dętej z Trąbek, a także prezentacja Stowarzyszenia Kawaleryjskiego im. 1. Pułku Strzelców Konnych. O godzinie 18:00 w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury będzie można obejrzeć spektakl „Damy i Huzary” w wykonaniu Tearu O!Mamy.

O godzinie 10:00 przed Pływalnią Miejską „Garwolanka” rozpocznie się rajd rowerowy „Pogoń za bolszewikiem” Garwolińskiego Stowarzyszenia Kolarskiego „Horyzont”. Miłośnicy świętowania na sportowo mogą wziąć udział także w rozgrywkach XIII, XIV, XV Pucharu Niepodległości w halowej piłce nożnej Garwolińskiej Ligi Piłkarskiej oraz w Turnieju Niepodległości w siatkówce mężczyzn.

źródło: mat. prasowe

Burmistrz Zaprasza

Tadeusz Mikulski
Przyjmuje interesantów
w każdy poniedziałek
w godzinach 14.00-16.00.

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2017
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.