Logo Garwolin - Miasto   - Oficjalny serwis internetowy

News

News zdjęcie id 244

Wyniki konkursu „Najpiękniejszy ogród i najciekawsze kompozycje zieleni- Garwolin 2017.”

30.08.2017

Tuż po Dniach Garwolina ogłosiliśmy coroczny konkurs „Najpiękniejszy ogród i najciekawsze kompozycje zieleni- Garwolin 2017.” Zgodnie z regulaminem, do 21 lipca przyjmowaliśmy zgłoszenia w kategoriach: ogród, balkon/taras, zagospodarowanie terenu przed posesją, detal ogrodowy. Komisja konkursowa odwiedziła zgłoszone obiekty i przyznała następujące nagrody:

Kategoria BALKON

I miejsce: Balkon na Stacyjnej Pani Jolanty Pałysy

Balkon zachwyca kolorami i kwiatami: wielokolorowymi surfiniami (kobaltowo-filetowo-różowo-białe) i różowo-czerwonymi drobnymi pelargoniami. Na balkonie widać pasję właścicieli i miłość do kwiatów.

I miejsce: Balkon na Stacyjnej Pani Marioli Jaworskiej

Właściciele postawili na jeden gatunek kwiatów: surfinie, za to w wielokolorowym wydaniu: biało- różowo-kobaltowym. Te trudne do utrzymania kwiaty wymagają wiele pracy i zaangażowania w pielęgnację – tu również widać pasję i duży wkład pracy

II miejsce: Balkon na Mickiewicza Państwa Katarzyny i Macieja Zysek

Na balkonie przy ulicy Mickiewicza właściciele postawili na rośliny wieloletnie i jednoroczne. Róża i powojnik zagościły tu na lata, w doniczkach zaś w tym roku pysznią się czerwone pelargonie i różowo-fioletowe surfinie.

Kategoria ZAGOSPODAROWANIE TERENU PRZED POSESJĄ

I miejsce: Zagospodarowanie przed posesją na Osiedlu Romanówka - Pani Alicja Cieślak

Kipiący kolorami ogródek w wiejskim stylu – tak w skrócie można opisać teren zagospodarowany przed blokiem na osiedlu Romanówka. W pełnym słońcu można podziwiać kwitnące floksy, malwy, rudbekie, pysznogłówki, aksamitki, nagietki, mieczyki, hortensje, pięknie pachnące lilie i wiele innych roślin. Na uwagę zasługuje pomieszanie gatunków jednorocznych i wieloletnich bylin- co daje możliwość uzyskania każdego roku nowego efektu. Wśród kwiatów czają się pomidory a rozchodnik czeka na koniec sierpnia by zakwitnąć.

II miejsce -  Zagospodarowanie przed posesją przy Nadwodnej 14

Ogródek niewidoczny z ulicy Nadwodnej, zachwyca wielością barw i gatunków. Żywopłot i tuje osłaniają teren od sąsiedniej posesji. Przed blokiem rosną zarówno rośliny jednoroczne jak niecierpki, cynie, aksamitki jak i wieloletnie pysznogłówki, floksy, wielokolorowe róże i hortensje.

II miejsce - Zagospodarowanie przed posesją na Stacyjnej - Pani Krystyna Skrzecz-Michalik

Nowoutworzony zielony kącik na osiedlu Stacyjna to typ nowoczesnego ogródka z przemyślaną od początku koncepcją zagospodarowania. Rośliny są ładnie wyeksponowane dzięki ściółkowaniu korą, co pomaga również w zachowaniu porządku w ogrodzie i ogranicza pielenie. W ogródku zastosowano rośliny wieloletnie: hortensje, żurawki, trawy ozdobne, lawendę, rozchodniki i wiele innych gatunków.

III miejsce - Zagospodarowanie przed posesją przy Żwirki i Wigury 6

Jak podkreślali zgłaszający ogród do konkursu, najbliższe otoczenie bloku zostało w tym roku zagospodarowane jednolicie, od strony ulicy posadzono płożące iglaki i podsypano je żwirem, od strony wschodniej bloku utworzono skalniak z wieloletnimi roślinami.

Kategoria OGRÓD

I miejsce: Ogród Pani Edyty Mikulskiej

Ogród kipiący kwiatami i kolorami. Na terenie posesji przy ulicy Polnej właściciele zasadzili ponad 60 gatunków liliowców, wiele odmian róż, powojników, traw, jeżówek, hortensji, floksów i wielu innych roślin wieloletnich i jednorocznych. Na uwagę zasługuje przemyślana kompozycja rabat, eksponująca wszystkie rośliny. Tak duże bogactwo roślin wymaga codziennej pielęgnacji, wytrwałości i systematyczności.

II miejsce: Ogród Pani Małgorzaty Groszek

Posesja przy ulicy 3 maja to bardzo ładnie utrzymany ogród, dla jej właścicieli to prawdziwa oaza spokoju. Rośliny są posadzone w przystosowanych dla nich miejscach, duża ilość drzew przyciąga wiele ptaków- dla których nawet przygotowane jest poidełko wśród lawendy. Uwagę zwracają formowane iglaki, przyjmujące fantazyjne kształty - widać że jest im poświęcane wiele czasu i pracy. 

Kategoria Detal ogrodowy

W tej kategorii mieliśmy tylko jedno zgłoszenie: warzywnik Pani Edyty Mikulskiej. Znajdują się w nim podwyższone grządki warzywne i ziołowe, które są ciekawym sposobem na zagospodarowanie użytkowej części ogrodu. Znacznie ułatwiają pielęgnacje roślin, a także pomagają utrzymać ład i porządek w ogrodzie.  Wśród ogórków posadzono słoneczniki, nasturcje komponują się na rabacie z pomidorami a w kolejnej rosną marchew, sałata, koper i pietruszka.  

W sierpniu, po oględzinach komisji, na fanpage’u Miasta Garwolin, zamieściliśmy zdjęcia nominowanych obiektów. Internauci mogli przyznać swoje nagrody w każdej kategorii (oprócz detalu ogrodowego, bo tutaj było jedno zgłoszenie) uczestnikowi, który zdobędzie największą ilość polubień. Głosami Internautów bony o wartości 100 zł zostały przyznane Pani Edycie Mikulskiej (kategoria ogród- 293 polubienia), Pani Alicji Cieślak (kategoria zagospodarowanie przed posesją – 344 polubienia) i Pani Marioli Jaworskiej (kategoria balkon – 336 polubień)

Dzisiaj, przed sesją Rady Miasta zostały rozdane nagrody laureatom konkursu. Nagrody wręczali Zastępca Burmistrza Miasta Maria Perek, Przewodniczący Rady Miasta Marek Jonczak, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Maria Pasik  i Kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Albert Baran. Bony o wartości 180 zł (za I miejsce), 120 zł (za II miejsce) i 110 zł (za III miejsce) jak również bony od internautów nagrodzeni będą mogli zrealizować w ogrodniczych sklepach na terenie miasta.

Dziękujemy Państwu za udział w konkursie, za trud włożony w pielęgnację najbliższego otoczenia. Życzymy wiele twórczych inspiracji w kolejnych latach i zachęcamy wszytkich do udziału w kolejnych konkursach.

Dziękujemy również Internautom za zaangażowanie w głosowanie. Wśród głosujących rozlosowalismy nagrodę-niespodziankę. Zapraszamy Panią Elżbietę Nomirska do budynku Urzędu Miasta do pokoju 26 po odbiór wygranej.

Burmistrz Zaprasza

Tadeusz Mikulski
Przyjmuje interesantów
w każdy poniedziałek
w godzinach 14.00-16.00.

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2017
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.