Logo Garwolin - Miasto   - Oficjalny serwis internetowy

News

News zdjęcie id 195

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek 2017

10.05.2017

Uroczyste obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek odbyły się 9 maja o godz. 10:00 w czytelni Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie. Podziękowania za codzienny trud pracy i najserdeczniejsze życzenia złożyli wszystkim obecnym i emerytowanym pracownikom bibliotek Burmistrz Miasta Tadeusz Mikulski, Przewodniczący Rady Miasta Marek Jonczak, Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski, Dyrektor Sportu i Kultury Jarosław Kargol.

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek to czas podsumowań i wyróżnień dla tych, których praca w szczególny sposób przyczyniła się do rozwoju czytelnictwa i promocji bibliotek. W tym roku nagrodę Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie otrzymała Gminna Biblioteka Publiczna w Borowiu.

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie jest najstarszą instytucją kultury na terenie miasta. Księgozbiór biblioteczny jest ciągle aktualizowany i uzupełniany nowościami wydawniczymi, obecnie liczy ponad 55 tysięcy woluminów. Dla zainteresowanych czytelników dostępne są książki w językach obcych m. in. angielskim i rosyjskim. W księgozbiorze znajdują się również audiobooki i ebooki. W bibliotece znajduje się również Czytelnia, która udostępnia bogaty i różnorodny księgozbiór literatury naukowej i popularnonaukowej a także posiada obszerny zbiór książek, czasopism oraz dokumentów życia społecznego (afiszy, plakatów, ulotek) o Garwolinie i Powiecie Garwolińskim, a także Mazowszu i Podlasiu.

Oddział dla dzieci posiada zbiory liczące około 12 000 woluminów, książki dla maluchów oraz całkiem spory zbiór literatury pięknej dla każdego przedziału wiekowego. Biblioteka posiada bogaty wybór lektur szkolnych, jak również audiobooki, czasopisma dla dzieci i młodzieży oraz gry planszowe. W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży prowadzone są różne formy popularyzacji książki i czytelnictwa takie jak: konkursy (plastyczne, recytatorskie), spotkania autorskie, zajęcia dla dzieci w ferie zimowe oraz letnie wakacje. Zajęcia prowadzone są w wyposażonej w wiele zabawek edukacyjnych nowo otwartej Sali Zabaw.

W Mediatece - użytkownicy mogą wypożyczać audiobooki, filmy na płytach DVD, programy edukacyjne oraz płyty muzyczne. Do dyspozycji czytelników przygotowano 7 stanowisk komputerowych z dostępem do szerokopasmowego łącza internetowego oraz dostępem do naukowych ebooków na platformie IbukLibra. W pomieszczeniu można skorzystać z hotspotu, tj. bezprzewodowego dostępu do Internetu. Mediateka oferuje także możliwość wydruku dokumentów zarówno w czerni i bieli jak i w kolorze. Dostępny jest również skaner wraz z oprogramowaniem OCR oraz kserokopiarka. Mediateka prowadzi wiele bezpłatnych szkoleń komputerowych dla seniorów i młodzieży.

Burmistrz Zaprasza

Tadeusz Mikulski
Przyjmuje interesantów
w każdy poniedziałek
w godzinach 14.00-16.00.

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2017
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.