Logo Garwolin - Miasto   - Oficjalny serwis internetowy

News

News zdjęcie id 194

Strażackie Święto

08.05.2017

W niedzielę, 7 maja garwolińska Ochotnicza Straż Pożarna świętowała Dzień Strażaka i jubileusz 110 –lecia istnienia orkiestry.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kolegiacie p.w. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie, której przewodniczył kapelan strażaków ks. Ryszard Andruszczak. Potem strażacy przeszli w uroczystym przemarszu ulicami Garwolina i złożyli kwiaty pod pomnikami AK i 30 rozstrzelanych. Dalsza część obchodów odbyła się przed budynkiem straży przy ulicy kardynała Wyszyńskiego, gdzie tradycyjnie wręczono medale i wyróżnienia.

Podczas uroczystości jednostka OSP Garwolin otrzymała prezent ufundowany przez Miasto Garwolin, Powiat Garwoliński i Centrum Sportu i Kultury – torbę medyczną oraz szyny Kramera. Prezent na ręce prezesa OSP w Garwolinie druha Klemensa Ptacha wręczyli starosta garwoliński Marek Chciałowski, burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski i dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie Jarosław Kargol.

Mimo iż życzenia i gratulacje składano wszystkim strażakom, tego dnia w centrum uwagi była orkiestra, która obchodziła jubileusz działalności.

Dziękuję za to piękne muzykowanie. Zagrzewacie ducha nadziei i optymizmu, a tam gdzie trzeba gasicie troski i żale – mówił Burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski.

W uroczystości w Garwolinie udział wzięli m.in.: Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski, Burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Garwolinie Waldemar Sabak, poprzedni prezes OP ZOSP Stefan Gora, komendant powiatowy policji w Garwolinie mł. insp. Iwona Czarnocka, wojskowy komendant uzupełnień w Garwolinie ppłk. Sławomir Głowiński, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie bryg. Janusz Majek, prezes ŚZŻAK Obwodu "Gołąb" w Garwolinie Antoni Frąckiewicz i poprzedni prezes organizacji Marian Cabaj oraz członkowie Zarządu OP ZOSP w Garwolinie.

Burmistrz Zaprasza

Tadeusz Mikulski
Przyjmuje interesantów
w każdy poniedziałek
w godzinach 14.00-16.00.

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2017
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.