Logo Garwolin - Miasto  - Oficjalny serwis internetowy

News

News zdjęcie id 182

Miejski Konkurs Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

12.04.2017

Po raz kolejny Miasto Garwolin było organizatorem Miejskiego Konkursu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Główny cel konkursu to popularyzacja zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego. Przeprowadzony konkurs był jednym z etapów Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, a jego laureaci będą reprezentować miasto na szczeblu eliminacji powiatowych.

Miejski Konkurs Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbył się 11 kwietnia 2017 roku. Do udziału w rywalizacji przystąpili uczniowie miejskich publicznych szkół podstawowych oraz uczniowie publicznych Publicznego Gimnazjum Nr 1, Publicznego Gimnazjum Nr 2, Publicznego Gimnazjum Nr 5, Gimnazjum Powiatowego i Gimnazjum im. C.K. Norwida.

Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Garwolina, a miejscem przeprowadzenia miejskich eliminacji był Zespół Szkół Nr 1 w Garwolinie.

Witając uczestników i opiekunów grup Burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski zwrócił szczególną uwagę na szeroko rozumiany temat bezpieczeństwa jako jednego z najważniejszych aspektów wychowania dzieci i młodzieży. Zaznaczył szczególną role całego społeczeństwa w tworzeniu bezpiecznych warunków rozwoju i życia młodych mieszkańców Garwolina.

Konkurs składał się z kilku etapów:

 • Konkurencje teoretyczne – test wiedzy i test skrzyżowań.
 • Konkurencja praktyczna – jazda rowerem po torze sprawnościowym.
 • Konkurencja praktyczna – pierwsza pomoc przedmedyczna.

Laureatami konkursu zostali:

 • w kategorii szkół podstawowych
  • drużyna z Zespołu Szkół Nr 1 w Garwolinie w składzie: Natalia Wyżyńska, Natalia Zalech, Michał Michalik i Michał Barański.
 • w kategorii gimnazjów
  • drużyna Gimnazjum im. C.K. Norwida w składzie: Helena Rudnik, Zofia Zalech i Dawid Dziak.

Opiekunem obu zwycięskich drużyn była Pani Barbara Kędziorek.

Laureaci konkursu otrzymali ciekawe nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Miasto Garwolin. Zwycięzcy będą także reprezentować Garwolin w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Ponadto każdy z uczestników konkursu otrzymał nagrodę pocieszenia oraz dyplom za udział w wydarzeniu.

Burmistrz Zaprasza

Tadeusz Mikulski
Przyjmuje interesantów
w każdy poniedziałek
w godzinach 14.00-16.00.

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2017
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.