Logo Garwolin - Miasto   - Oficjalny serwis internetowy

Dla Inwestorów

ATUTY MIASTA

Główne atuty Garwolina to dogodne położenie miasta (bliskość Warszawy, usytuowanie przy trasie Warszawa-Lublin, niedalekie sąsiedztwo szlaku kolejowego Warszawa-Dęblin – 10 minut jazdy samochodem), dobra infrastruktura techniczna (miasto jest w blisko 100% zwodociągowane i w blisko 90% skanalizowane), duże zasoby czystej wody (mogące zaspokoić potrzeby miasta kilkakrotnie większego) oraz niskie podatki. Miasto posiada także nowoczesną, zmodernizowaną oczyszczalnię ścieków, która w pełni zaspokaja potrzeby mieszkańców i zakładów przemysłowych.

więcej

TERENY INWESTYCYJNE

Miasto Garwolin i Powiat Garwoliński wspólnie utworzyły Garwolińską Strefę Aktywności Gospodarczej. Strefa jest obszarem o powierzchni około 60 ha, leżącym w granicach administracyjnych miasta wzdłuż wschodniej strony obwodnicy Garwolina, usytuowanym pomiędzy węzłami drogowymi: Miętne i Stacyjna. Jest ona terenem przeznaczonym pod działalność produkcyjno-usługowo-techniczną.

więcej

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

Garwolin dysponuje dogodnymi warunkami, by rozwijać działalność gospodarczą. Do wiodących zakładów należy zaliczyć: największą na świecie fabrykę kosmetyków „AVON”, w której zatrudnionych jest ok. 3500 osób, znane firmy odzieżowe - „OCHNIK” Producent Odzieży Skórzanej i „CORA GARWOLIN”, Korporację Papierniczą „INTERDRUK”, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska ze swoimi zdrowymi i smacznymi produktami.

więcej

FUNDUSZ PORĘCZEŃ KREDYTOWYCH

W kwietniu 2004 roku Rada Miasta Garwolin podjęła uchwałę o przystąpieniu Miasta Garwolin do Mazowieckiego Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. w Warszawie i objęciu udziałów w tej spółce. Dla wielu przedsiębiorców nie dysponujących wystarczającym kapitałem własnym kredyt bankowy stanowi podstawę do prowadzenia działalności.

więcej

MAZOWIECKI REGIONALNY FUNDUSZ POŻYCZKOWY

Jednym z zasadniczych kierunków działań władz Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach polityki regionalnej jest wspieranie rozwoju przedsiębiorczości, co powinno mieć istotny wpływ na dalsze ograniczenie bezrobocia i wzrost PKB na terenie województwa mazowieckiego.

więcej

Burmistrz Zaprasza

Marzena Świeczak
Przyjmuje interesantów
w każdy poniedziałek
w godzinach 14.00-16.00.

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.